“Yetenek Sensin” Dedirtecek El Yapımı Hediye Kutuları

0

Siz de size gelen hediye kutularını atmaya kıyamayıp kötü günler için saklıyorsanız, el yapımı bu hediye kutularını çok seveceğinizi düşünüyoruz. Doğum günleri, sevgililer günü, yıldönümleri, anneler-babalar günü gibi özel günler var olduğu sürece her zaman bu önerilere ihtiyacınız olacaktır. Alacağınız hediye ne olursa olsun, şunu unutmayın ki sunumunuz oldukça önemlidir. Her zaman gıcır gıcır jelatini olan hediye paketlerini bulamayabilirsiniz. Dolayısıyla sizin her türlü aksiliğe kendinizi hazırlamanız gerekir. Hatta hediye paketi yapmayı öğrenme etkinliğini hobi haline getirebilir, canınız sıkıldığı zaman elinizin altında bulunması açısından, özel günler için hediye paketleri yapabilirsiniz.

Eğer etrafınızdaki sevdiklerinizin doğum günü vb. yoksa anneler günü hediyesi olarak annenize alacağınız ürün için oldukça şık bir hediye paketi hazırlamaya ne dersiniz? Belki de anne adayı olan eşinize ilk anneler gününde unutamayacağı bir sürpriz yapmak istiyorsunuzdur. Ama şunu unutmayın ki, kadınlar için sunum oldukça önemlidir. Dolayısıyla hediye paketi ilk izlenim olarak eşinizin gözünde, ona alacağınız hediyeden çok daha önemli olabilir. Yapılışı oldukça basit, sadece biraz el becerisi isteyen en güzel çalışmaları sizler için derledik… Hepinize kolay gelsin 🙂

 Hediyelerinize Anlam Katacak El Yapımı Hediye Paketleri

 

1. Süslü Çanta Hediye Paketleri 

yetenek-sensin-dedirtecek-el-yapimi-hediye-kutulari-1

Yapacağınız hediye kutularını kurdele, boncuk, pul gibi malzemelerde süslerseniz daha şık bir hediye paketiniz olmuş olur. Eğer hediye paketinizi beyaz karton ile yapacaksanız, kutu üzerine yeteneğinizi konuşturabileceğiniz çizimler yapabilirsiniz.

2. Yüzük Kutusu 

yetenek-sensin-dedirtecek-el-yapimi-hediye-kutulari-2

Eğer doğum günü hediyenizi koyabileceğiniz bir kutu yapmayı planlıyorsanız, üzerine doğum günü olan arkadaşınızın doğum günü tarihini yazabileceğiniz bu hediye kutusunu tercih edebilirsiniz.

3. Bardak Hediye Paketi

yetenek-sensin-dedirtecek-el-yapimi-hediye-kutulari-3

Kağıt bardak deyip geçmeyin efendim… Yeri geldiği zaman buruşturup attığımız kağıt bardaklar sayesinde bile sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

4. Rulodan Renkli Hediye Kutuları

yetenek-sensin-dedirtecek-el-yapimi-hediye-kutulari-4

Mukavva rengini sevmeyenler, tuvalet kağıdı rulosunu hediye paketi olmaya yakıştıramayanlar, karton rengini gizlemek için defter kaplarını tercih edebilirler.

5. Çentikli Oval Hediye Kutusu

yetenek-sensin-dedirtecek-el-yapimi-hediye-kutulari-5

6. Üçgen Hediye Kutusu

yetenek-sensin-dedirtecek-el-yapimi-hediye-kutulari-6

Eğer küçük sürprizler yapacaksanız, üçgen şeklindeki bu hediye kutusu da oldukça şık ve şirin… Rengarenk hediye kutuları yapmaya hazır mısınız?

7. Yıldız Hediye Kutusu 

yetenek-sensin-dedirtecek-el-yapimi-hediye-kutulari-7

8. Aşk Dolu Hediye Kutusu 

yetenek-sensin-dedirtecek-el-yapimi-hediye-kutulari-8

9. En Romantik Hediye Kutusu 

yetenek-sensin-dedirtecek-el-yapimi-hediye-kutulari-10

Sevgiliniz için yapacağınız hediye kutuları pek tabii sıradan olmamalı… Romantik bir hediye kutusu arayışında olanlar bu sevimli kutuyu çok sevecekler.

10. Silindir Hediye Kutusu 

yetenek-sensin-dedirtecek-el-yapimi-hediye-kutulari-11

11. Bohça Hediye Paketi 

yetenek-sensin-dedirtecek-el-yapimi-hediye-kutulari-12

12. Süslü Piramit Hediye Kutusu 

yetenek-sensin-dedirtecek-el-yapimi-hediye-kutulari-13

Bu hediye paketlerini yapabilmeniz için sahip olmanız gereken bazı özellikler;  Çizme, kesme ve katlama konusunda yetenekli olmanızdan ibarettir. Hem belki de bu hediye kutularına sahip olmak için yeteneklerinizi keşfetme fırsatınız olur 🙂

13. En Şık Hediye Paketi 

yetenek-sensin-dedirtecek-el-yapimi-hediye-kutulari-14

Yakışıklı mı yakışıklı bir hediye paketi yapmaya var mısınız? Yapılışı oldukça kolay olan bu sevimli hediye paketi sayesinde siz de dostlarınızın hafızasına kazınabileceksiniz…

14. Süslü Külahlar

yetenek-sensin-dedirtecek-el-yapimi-hediye-kutulari-15

15. Sevgiliye Özel Hediye Kutusu

yetenek-sensin-dedirtecek-el-yapimi-hediye-kutulari-16

Leave A Reply

Your email address will not be published.