Yaşam

Tişört ile Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

By  | 

Saçlarının güzel görünmesini hangi kadın istemez ki! Özellikle saç hususunda her şeyde olduğundan daha da hassas olan kadınlar için harika bir önerimiz var. Doğallıktan yana olan, kurutma makinesi ya da maşa ile saçlarını heder etmek istemeyen hanımlar şimdiye kadar bildikleri tüm doğal yöntemleri denediler. Bir ara bigudi rüzgarı esti, saçlar bigudiler sayesinde daha da havalı gözükmeye başladı. Daha sonra maşalar çıktı, bigudiler unutuldu… Ama kadınlar sadece bir yere gidecekleri zaman ya da çok önemli toplantılarında değil, her zaman güzel gözükmek isterler. Ve güzelliğin en orijinali de doğal gözükmektir. Ev halinizle bile saçlarınızın gayet hacimli gözükmesini sağlayacak saçınızı pratik dalgalandırma yöntemi denemeye değer 😉

 

Tişört ile Dalgalı Saçlara Kavuşun

Şimdi geldik esas merak edilen soruya; “Tişört ile dalgalı saçlara nasıl kavuşabilirim?” sorusunu merakla cevap beklediğinizi biliyoruz 🙂 İlk olarak saçlarınızın hafif nemli olması gerektiğini vurgulayalım. Kuru saçların şekil alması nemli saçlara oranla daha az. Kalıcı bir doğallık için de saçlarınızın nemli olmasına özen gösterin. Herhangi bir tişörtü bükerek bu işlem bittikten sonra ucunu lastikle bağlayın. Saçlarınızı tutamlara ayırın ve her tutamı halka haline getirdiğiniz tişörtünüzün etrafına dolayın. Dolama işlemi bittikten sonra 1 saat kadar bekleyin ve sonra saçlarınızı çözün. Saçlarınıza fön makinesiyle yıpratmadan doğal bir dalga kazandırmış olacaksınız 🙂  Güzelliğinden hiçbir zaman taviz vermeyen hanımlar eminiz ki bu önerimizi çok sevecekler.

 

"Kendimden biyografik olarak bahsetmeyi sevmiyorum. Kim olduğumdan da öte neler katabileceğim değil mi önemli olan? Meselâ mutluluğun peşinde koşanlara tahtlarına yerleşmiş olan pollyanna'ya "azıcık doğrul" demelerini tavsiye etsem yaşantımla ilgili fazlaca şeyden bahsetmiş olurum kanımca..Çoğu zaman yazdıklarımda kimi zamanda sustuklarımda kendimim..Hüzün denizinde kürek çekenlerin yanından, çabalamadan akar gider benim sandalım. Melânkoli diyarında başıma takılan tacı toprak beni kucaklayana kadar devretmeye niyetim yok. İpleri dünyanın hakimiyetinde bulunan kukla olmaktan, elime geçen ilk makasla kurtuldum vesselâm.."

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir