Hediye

Sevgiliye Kaktüs Hediye Etmek

By  | 

Hayatınızda önemli bir konuma sahip olan sevgilinize ufak sürprizler yapmanız aşkınızın daha da kuvvetlenmesine sebep olacak. Beyler, kız arkadaşları için hediye arayışına başladıkları zaman işin içinden çıkamazlar. Halbuki beylerin hediye seçme seçeneği bayanlara nazaran çok daha fazladır. Bayanlar kibar şeylerden hoşlanırlar. Ne biliyim şayet sevgiliniz şık görünmeye özen gösteriyor ve şatafatı seviyorsa ona takı, toka, çiçek  vb. aksesuarlar hediye edebilirsiniz. Ama erkek arkadaşınıza alabileceğiniz hediyeler daha sınırlıdır.  Standart olan hediye seçimi de genelde ” parfüm ” dür. Yüzünüzü buruşturmayın hemen biliyoruz parfümün çok demode bir armağan olduğunu, maalesef hayatın gerçekleri hepimizi bu yöne itiyor.

Sevgiliye Kaktüs Hediye Etmenin Amacı

sevgiliye-kaktus-hediye-etmek-3

Sevgilinizin de hediye konusunda anlayışlı olması lazım elbet. Ona sunacağınız hediyenin sizin için değerli olduğunu göz önünde bulundurarak hediyeyi beğenmese bile o armağan sırf sizden geldiği için saygı duymalı.. Haksız mıyım? Eğer ” bu ne şimdi, ala ala bunu mu aldın? ” tarzı cümleler kuruyorsa oturup aşkınızı ve nasıl bir insana değer verdiğinizi tekrar gözden geçirmenizde fayda var diyorum. Değer verdiğimiz insanların kalbini kırmak yapmayı isteyeceğimiz son şey olur. Bu tarz durumlarda ” sevgilim benim için en iyi hediyeyi almaya çalışmış, en azından çabalamış ama tecrübesizlik onu bu hediyeyi almaya sürüklemiş olabilir ” diye düşünebilmeliyiz. Bu anlayışa sahip olmayınca da vay efendim benim ilişkilerim çok kısa sürüyor, nedir benim talihsizliğim diye yakınmalara başlıyorsunuz. Sivrilen başınızın hafiften törpülenmeye ihtiyacı var. Kafanızın dikine gitmektense sevgilinize de anlayış gösterseniz iyi olur, şeklinde bir dost tavsiyesinde bulunayım.

05_Flatbed_1 - NOVEMBER   Original Filename: sb10068103d-001.jpg

Aşkta bakış açısı çok önemlidir. Sevgiliye çiçek hediye etmek oldukça romantik bir eylemdir. Ama bu çiçek kaktüs olduğu vakit ” kafayı mı sıyırdı bu aşık, sevgiliye kaktüs hediye edilir mi? ” tarzında eleştirilerimiz hemen ağız yayından ok misali fırlıyor. Eee kaktüsü gören kız da durumu kötü yorumlayınca ortaya ilginç sevgili diyalogları çıkıyor.
Sevgiliniz size kaktüs hediye ettiği vakit durumu iki şekilde değerlendirebilirsiniz. Hangi açıdan bakacağınız size kalmış. Ben kendimi yıpratmayı seviyorum, bardağın boş tarafı benim mekânım, zaten mazoşistin tekiyim diyorsanız sevgilinizin size kaktüs hediye ederek ” sen sürekli laf sokan, görüntüsü de kaktüs kadar itici olan birisin ” demek istediğini kafanızda kurabilirsiniz. Bir de duruma diğer pencereden bakalım..  Biliyorsunuz ki kaktüs oldukça dayanıklı bir bitkidir. Sevgiliniz belki de size ” aşkımız pek çok alabora atlattı ama tıpkı bu kaktüs gibi hiçbir zaman uyumsuzluk yaşamadı.” demek istiyor, ne biliyosunuz?  İşte sevgili okuyucu aşkın uzun ömürlü olması fazlaca sizin elinizde. Yeter ki ona hangi açıdan bakmanız gerektiğini bilin. Ne sevgilinizi üzün ne de kendinizi..

Sevgiler.

"Kendimden biyografik olarak bahsetmeyi sevmiyorum. Kim olduğumdan da öte neler katabileceğim değil mi önemli olan? Meselâ mutluluğun peşinde koşanlara tahtlarına yerleşmiş olan pollyanna'ya "azıcık doğrul" demelerini tavsiye etsem yaşantımla ilgili fazlaca şeyden bahsetmiş olurum kanımca..Çoğu zaman yazdıklarımda kimi zamanda sustuklarımda kendimim..Hüzün denizinde kürek çekenlerin yanından, çabalamadan akar gider benim sandalım. Melânkoli diyarında başıma takılan tacı toprak beni kucaklayana kadar devretmeye niyetim yok. İpleri dünyanın hakimiyetinde bulunan kukla olmaktan, elime geçen ilk makasla kurtuldum vesselâm.."

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir