Kağıttan Yapılabilecek En Farklı El Yapımı Hediye Fikirleri

3

Yıllar önce ilkokullarda iş eğitimi diye ayrı bir ders vardı, bu derste çocuklara el becerilerini geliştirebilmeleri için farklı etkinlikler yaptırırlardı.  Şimdilerde o dersin adını değiştirmişler. İş eğitimi dersi görenler o derslerin faydalarını paylaşacağımız bu çalışmalarda görecekler. Gün içerisinde ne kadar çok kağıt harcadığınızı hesaba katacak olursak bu çalışmaların fazlasıyla faydalı olacağını düşünüyoruz. Özellikle el beceresi olmadığını düşünenlerin bu çalışmaları yapmasını tavsiye ediyoruz ki ne kadar yetenekli olduklarını görebilsinler.

Çocuklara el işini sevdirmek aslında bu çalışmalarda onlara eşlik etmeniz kadar basit… Yani küçük bir çocuğunuz varsa ve siz bir babaysanız, anneler günü hediyesi olarak eşinize, çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz en işi çalışmalardan hediye edebilirsiniz. Hem kullanılmamış kağıtları değerlendirmiş olursunuz hem çocuğunuzun el becerisini geliştirmesine katkıda bulunmuş olursunuz hem de eşinizi mutlu etmiş olursunuz. Bir taşla üç kuş vurabileceğiniz bir etkinliğe var mısınız? Kağıt ile yapılabilecek en güzel el yapımı çalışmaları sizlerle de paylaşmak istedik…

 

“El Yapımı Hediye Dediğin Böyle Olur” Dedirten Çalışmalar

1. Kağıttan Çiçek Yapımı

kagittan-yapilabilecek-en-farkli-el-yapimi-hediye-fikirleri-1

Kadınların çiçekleri ne kadar çok sevdiğini bilmeyen yoktur herhalde. Hele ki evde dekoratif açıdan kullanılan suni çiçekler de kadınların olmazsa olmazları… Hazır çiçek satın almak yerine neden kendi çiçeğinizi kendiniz yapmayasınız ki! Renkli kağıtları kullanarak kendi çiçek bahçenizi oluşturabilirsiniz. Bu durumdan annenizin de istifade etmesine vesile olabilirsiniz.

 

2. Kağıttan Hediye Paketi Yapımı

kagittan-yapilabilecek-en-farkli-el-yapimi-hediye-fikirleri-2

Hediye paketlerine hayatınızın her alanında ihtiyaç duyarsınız. Sadece özel günlerde değil, sevdiklerinize yapacağınız küçük sürprizlerde bile hediye paketi arayışına geçersiniz. Bundan sonra hazır paketler satın almak yerine kendi hediye paketinizi yapabileceksiniz. Rengini beğendiğiniz bir kağıt parçası bile sizin için hediye paketi adayı olacak 🙂

 

 

3. Kağıt Kapı Süsleri

kagittan-yapilabilecek-en-farkli-el-yapimi-hediye-fikirleri-3

Evinize renk katacak diğer çalışmalardan birisi de kağıtlardan yapılan bu kapı süsleridir. Kağıtları dilediğiniz şekillerde keserek ortaya farklı çalışmalar çıkarabilirsiniz. Biz sizler için bu çalışmaları seçtik tabii siz kendi zevkinizi de göz önünde bulundurarak farklı modellerde süsler yapabilirsiniz.

 

4. Kağıttan Kelebek Yapımı

kagittan-yapilabilecek-en-farkli-el-yapimi-hediye-fikirleri-4

Bir günlük değil, bir ömürlük kelebeklere sahip olmak isteyenlerin dikkatine! Kağıt, kalem, boya ve el becerinizin harmanlanmasıyla içinize mutluluğu getirecek kelebekler yapmanız mümkün… Yapacağınız kelebekleri magnet, kapı süsü ya da yatağınızın kenarlarından sarkacak bir cibinlik olarak kullanabilirsiniz.

 

5. Kağıt Kitap Ayraçları

kagittan-yapilabilecek-en-farkli-el-yapimi-hediye-fikirleri-5

Zamanını kitap okuyarak geçirmeyi sevenler kendi elleriyle yapabilecekleri bu kitap ayraçlarını da çok sevecekler. Eşinize kitap hediye edecekseniz, yanında kendi ellerinizle yaptığınız bir kitap ayracını da sunmanızı tavsiye ederiz. Hem sevginiz hem de mutluluğunuz bu sayede daha da kuvvetlenir.

 

6. Kağıttan Parti Süsleri
kagittan-yapilabilecek-en-farkli-el-yapimi-hediye-fikirleri-6

Doğum günü kutlamalarının olmazsa olmazlarından birisi de parti süsleridir. Ama sizce de o süslere olduğundan fazla para ödemek akıl kârı değilse, kendi el emeğinizi devreye geçirip harika süsler ortaya çıkarabilirsiniz. Fotoğraftaki örneklerle sınırlı kalmak durumunda değilsiniz.

7. Kağıt ile Süslenmiş Tablolar

kagittan-yapilabilecek-en-farkli-el-yapimi-hediye-fikirleri-7

Unutmayın boş vakit sizin düşmanınız… Boş vaktinde insanlar genelde hüsnü kuruntuya kapılıp kendi canlarını sıkacak bir şey bulurlar. Sizin boş duracak zamanınız yok. Kendinize bir iyilik yapın ve odanız için her görenin hayran kalacağı bir tablo hazırlayın.

 

8. Kağıt Tebrik Kartları

kagittan-yapilabilecek-en-farkli-el-yapimi-hediye-fikirleri-8

Size yapılan küçücük bir jestin karşılığını, o jestten aşağıya kalmayacak şekilde yanıtlamaya ne dersiniz?  Yine kendi ellerinizle hazırlayabileceğiniz harika bir fikir daha! Kağıttan yapılan bu tebrik kartları küçücük bir teşekkürü bile devasallaştırmaya yeter…

 

9. Kağıt Yumurta Kapları

kagittan-yapilabilecek-en-farkli-el-yapimi-hediye-fikirleri-9

Sabah kahvaltılarınıza renk getirecek yumurtalıklara sahip olmak istemez misiniz? Sofralara neşe katacak bu el yapımı yumurtalıklar sayesinde çocuklar bile kahvaltıyı daha çok sevecekler. Hele ki bu çalışmaları çocuklarla yaptığınızda, onların kahvaltıya olan düşkünlükleri eminiz daha da artacaktır.

 

10. Kağıttan Yapılmış Aydınlatmalar

kagittan-yapilabilecek-en-farkli-el-yapimi-hediye-fikirleri-10

Aydınlatmalara el atmadan olur mu yahu! Tabii ki olmaz, biz de öyle düşünmüştük zaten 🙂 Kağıt avizeleri yaparken ince kağıt kullanmamaya özen gösterin hatta renkli kartonları kullanırsanız daha uzun ömürlü ve gösterişli olur. Fikir vermek bizden, icraate geçmek sizden… Şimdiden herkese kolay gelsin diyor ve sözü marifetlerinize bırakıyoruz.

Daha fazla el yapımı çalışma ile tanışmak istiyorsanız tıklayın.

3 Comments
  1. Murat says

    Çok güzel paylaşım. Yazılarınızı ilgiyle okuyorum. Harikasınız…

  2. Demet Kosal says

    Güzel fikirler,teşekkürler Özge Ateş,yazınızda çok güzel kaleme alınmış bu arada…

  3. demir hüseyin says

    Paylaşımlar için çok teşekkür ederim 😊 ancak birazdaha öğretmeye yönelik olmuş olsaydı yararıma hissedebilirdim dikkatinize çok başarılar diliyorum

Leave A Reply

Your email address will not be published.