İlginç Hediyeler

İlişkide Mesajı Dolaylı Yoldan Anlatmak

By  | 

Kimi ilişkiler o kadar garip o kadar farklıdır ki dışarıdan baksanız bir ilişki göremezsiniz ama içeridekine sorunca sırılsıklam aşıktırlar. Veya aşık falan değildirler de alışkanlıktan kaynaklanan bir kopamama duygusu vardır içlerinde çiftlerin, anlayamazsın.

Kendi kendilerine yaşıyormuş gibi gelir sorsanız belki de ‘yuvarlanıp gidiyoruz’ derler ama ne yuvarlanmadır ki 5 yıl sürer 10 yıl sürer ciddi ilişki düşünenlere, evlilik düşünenlere adeta taş çıkartırlar.

Dolaylama

kadin-erkek-iliskileri-1

Ayrı dünyaların insanı olduğunuz ilk bakıştan belli olsa da kalp işte ota da konuyor dikene de. Kendinize ne yapıp edip aşık etmeye çalışmayın çünkü bir yerde patlak verir ve ilişkinizin sahte olduğu gerçeği ile yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. İnsan zamanla aşık olmaz ancak zamanla sevebilir. Ama bunun için de karşı tarafın sabırlı ve istekli olması lazım. Zorla hiç bir şey olmaz. Bunu sakın unutmayın.

kadin-erkek-iliskileri-2

 

Değerini anlamak pardon değerini sonradan anlamak bu olsa gerek. Yokluğunda başınızı taşlara da vursanız, çok pişman da olsanız bazı şeyleri geç yaptığınızdan zamanında değer bilmediğinizden veya bazı şeyleri çok geç anladığınızdan eski günleri hala arıyor olabilirsiniz. Siz siz olun sevdiğiniz insan yanınızdayken onu mutlu edin, sevginizi söyleyin, ona değer verin. aksi halde yarın çok geç olabilir.

kadin-erkek-iliskileri-3

Kadına şiddetin en görsel hali olsa gerek. Bir mesaj bir yandan çok doğrudan bir yandan da bu kadar dolaylı olabilir mi? Olabiliyormuş demek ki. Selçuk Erdem bunu bize çok güzel bir dille anlatmış.

kadin-erkek-iliskileri-4

Mesleki dil dediğimiz bir şey vardır. Dile getiremediğiniz sözcükleri ortak mesleklerin elemanları olduğunuz insanlarla konuşabilmek için yine ortak bir dil seçersiniz. Bu karikatürde öğrenci öğretmen diyaloğunda olduğu gibi. Bir teklifi sunmak ve alınan reddedilme cevabının bu kadar dolaylı olması kişiyi kırmadan ‘hayır’ diyebilme yeteneğinin ta kendisidir.Önemli olan söylediğini yumuşatarak -mış gibi yaparak anlatmaktır. Tepki almamak için  veya kırmamak için dolaylı ve ortak dil güzel mesajlar verir karşı tarafa,)

kadin-erkek-iliskileri-5

Evlilik programlarının ‘tapu kadastro’ programlarına dönüşmesiyle beraber artık ilişkilerin içeriğini anlayamıyoruz ne yazık ki. 🙂 Cem Yılmaz’ın dediği gibi. Öyle bir diyaloglar döner ki aklınız şaşar;

-Üzerine yapayım

-Üzerime yap

Aslında ne oluyor burada diye tepki verebilirsiniz başta. Ama evi arabayı üzerine yaparım benimle evlenirsen mantığıyla hareket edildiğini geç anlayabilirsiniz. 🙂

 

kadin-erkek-iliskileri-6

Aşk bazen ‘kendini de  düşünebilmektir’ 🙂

kadin-erkek-iliskileri-7

 

Bazen hepimizin alınganlığı tutabilir. Bir başkası olmak isteyebilir. Tüm ilginin onda olduğunu görünce o olmak isteyebiliriz bazen. Bu da öyle bir şey:)

Trabzon’lu ve tam bir Trabzon aşığı. Pire için yorgan yakma kabiliyetine sahip, fevri bir kişilik. Açık sözlülüğü her zaman başına bela olmuş, yanlışıyla doğrusuyla net bir karakter. Hak, hukuk ve adalet konularında oldukça hassas. Toplumsal olaylara karşı duyarlı. Otobüslerde yaşlılara yer vermiyorlar diye kavga edebilen ve haksızlık olduğunda hocaymış veya büyükmüş dinlemeden kavgaya girişebilen garip bir tip. Gülmeyi, eğlenmeyi, gezmeyi çok seven ve sıkıntıya hiç gelemeyen bir insan evladı. Tiyatro söz konusu olunca akan suları durdurabilen gözü kara bir kız çocuğu.

1 Comment

  1. mc serkan

    27 Kasım 2014 at 11:52

    hepsi çooooooooooooookkkkkkkkkkkk güzeldi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir