Hoşgeldin Bebek Hediyesi

Hasta Ziyareti İçin En Güzel Hediyeler

By  | 

Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
Olmaya devlet cihanda b
ir nefes sıhhat gibi

KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN

Çok doğru söylemiş değerli büyüğümüz. Sağlık gibisi yok. Havaların tamda soğuduğu şu günlerde, sağlığın kıymetini hatırlatmakta yarar var, aman dikkat, sıkı giyinin ve iyi beslenin. Şakası yok, önce hapşırıkla başlayan baş ağrıları, sonrasında halsizlikle geliyor soğuk algınlığı.

Evet hasta olunca, en sağlam kişi bile ilgi ister muhakkak. Şöyle yanıbaşında ziyaret eden olsa fena olmaz hani,vakit de geçmek bilmiyor. Ağrın neredeyse canın oradadır der büyükler, öyle gerçekten.

Tabi soğuk algınlığı basit bir rahatsızlık gibi görünebilir, nice hastalıkların ve hastaların yanında… Tüm hastalara sağlık temennisiyle şimdi hasta ziyaretine en güzel hediyeler neler olabilir, hediye fikirlerine bir göz atalım…

Şöyle iç açıcı bir demet çiçekle, canlı bir merhaba demek, en uygun başlangıç olur sanırım. Renkli bir demetle bile hastanızın içinin açılmasını, canlanmasını sağlayabilirsiniz. Birde incelik gösterip, üzerine belki geçmiş olsun dileklerinizi ifade eden not yazıp daha anlamlı kılabilirsiniz bu çiçeği.

İmkanınız varsa, eğer hasta yakınınızda bir yerde ise, anlamlı bir hediye olarak, mis kokulu, sıcacık, daha dumanı tütmekte olan, bol vitaminli bir tarhana çorbasını hoş bir sunumla hastanıza ikram edebilirsiniz. Bu çok hoşuna gidecektir, gerçekten önemsendiğini hissedecektir emin olun.

Çorbaya alternatif gibi düşünebilirsiniz. Karşılıklı, şifa niyetine yudumlayacağınız, taze, sıcacık bir ıhlamur çayı sadece hastanıza değil, size de iyi gelecek. Bal katmayı deneyebilir, şifa boyutunu arttırabilirsiniz.

 

En çok hangi çikolatayı sever? Sütlü, fındıklı, bitter… Güzel bir hediye paketiyle çikolata herkesi mutlu eden en özel hediyedir.

Aylık takip ettiğini bildiğiniz bir dergiyi de ona götürebilir, zamanını keyifli geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Küçük dokunuşlar önemlidir, tabi hijyen koşullarına dikkat etmeniz daha önemlidir. Ellerinizi bol suyla, güzelce yıkadıktan sonra lavanta yağı ve benzeri aromatik kokulu yağlar ile rahatlatıcı bir masaj uygulayabilirsiniz. Bu da sürpriz bir hediye olacaktır.

Bir kaç öneri,bir kaç hediye seçeneği…  Samimiyet ve sevgi ile birleşerek sevdiğinizin yanında olduğunuzu hissettirmeniz çok kıymetli olacaktır.

Mutlu, Sağlıklı Ömürler Temennisiyle!