Yaşam

En Pis Öğrenci Evleri

By  | 

Öğrenci evi denildiği zaman “acaba evlerinde ne gibi yaratıcılıklar var ” diye durup düşüneceksin. Çünkü zordur öğrenciye hayat. Okumak zorundadır. Okuyanların yanında çalışanları da var malumunuz. Çok mu kolay dersiniz bunları yürütmek? Hiçte kolay değil elbet. Genelde öğrenci evine kolay kolay girilmez. Neden mi? Neden olacak yahu! İçiniz sıkılır, daralırsınız bir buhran basar. Çünkü etrafa kıyafetler saçılmıştır. Sadece kıyafet olsa iyi onlara bir de çöpler eşlik etmektedir. İşin özü öğrenci evinde temizlik yapmaya çalışmayın zararlı çıkan siz olursunuz. Ancak belediye temizlikçilerinin elinin değmesi ve iyice dezenfekte etmeleri gerekir. Ders çalışıyorum derler halbuki oyuna dalıp gitmişlerdir.  Ama masum ve temizdir öğrenci milleti. Dipnot: Yürek olarak temizdirler, siz bir de evlerine gidin görün 😀  Ama şimdi hiç uğraşamam diyorsanız hep birlikte oturduğumuz yerden konuk olalım bu garibelerin evine. Hep beraber şükredelim halimize 🙂 Hazırsanız, işte karşınızda en pis öğrenci evleri ve vazgeçilmez icatları..

http://youtu.be/k9wYEBQey6k

Pis Öğrenci Evleri ve İlginç İcatları

en-pis-ogrenci-evleri-1

 

Azim her zaman çok önemli.. İşte tost makinesiyle yumurta pişirmeye çalışan öğrencinin büyük sabrı.

en-pis-ogrenci-evleri-2

Klavyeden küllük olur mu?” sorusuna verilebilecek en güzel cevap! Sanki yangın esnasında son anda kullanılan bir klavyeyle karşı karşıyayız sizce de öyle değil mi?

en-pis-ogrenci-evleri-4

 

Klasik anılarını da yad etmeyi bilir öğrenci milleti.. İşte onların nadidane fikirlerinden birisi daha. Bu kadar modern kestane pişiren var mı aranızda? 😀

en-pis-ogrenci-evleri-5

Çöp kamyonlarını nereye boşaltıyorlar diye merak edenlere cevap olarak öğrenci evlerini verebiliriz. Ne bu yahuu. 🙂

en-pis-ogrenci-evleri-7

Yemekler yenir, masa toplanır ( Allahtan masa toplanıyor)  ertesi  günde yemekler yenip masa toplanır. Ama bulaşıklar hep birikir, birikir, birikir.

en-pis-ogrenci-evleri-8

Savaşan iki grup öğrenciyi polis biber gazı aracılığıyla ayırdı” tarzındaki bir habere kapak olacak bir fotoğraf . Hiç öğrenci de yok ortalıkta çöplerin enkazında kalmış olmasınlar aman haa!

en-pis-ogrenci-evleri-9

 

Hey gidi hey.. Sen tost makinesinde hem makarna yapacaksın hem de makarna suyunun buharıyla margarin eriteceksin. Çiçek açmadın mı onu beklerken sen evladım.. 🙂

 

en-pis-ogrenci-evleri-10

 

Temizlik ürünlerinin reklamlarını çekerken en temiz ocakları kirletip ürünü test ediyorlar. Allah rızası için gitseler ya şu yavrucağızların ocaklarını temizlemeye. Ama ıyykk baksanıza ne hale gelmiş ocak.

en-pis-ogrenci-evleri-11

Mum alacak parası bile yoktur öğrencilerin. Madem şu illete o kadar para veriyoruz tek taşla iki kuş vuralım diye düşünmüşler. Taktir ettim..

en-pis-ogrenci-evleri-12

Musluk gözükmese ortamın mutfak olduğunu anlamanız fazlaca zaman alır. İnsanın beni enfeksiyon kapar böyle bir ortamda.

en-pis-ogrenci-evleri-13

Düşünün buradan bir de alıp yiyorlar o ürünleri. İçim acıdı içiiimm!

en-pis-ogrenci-evleri-14

Ayakkabılarına önem veren öğrenci milleti hırsızların bulamayacağı bir yöntem keşfetmiş. İşte en gizemli ayakkabılık..

en-pis-ogrenci-evleri-15.

Kestane de pişiririm yumurtada kırarım moduna bürünmüş bir öğrenci arkadaşımız. Yaşamak zor be birader..

en-pis-ogrenci-evleri-16

Hiç ” onların evinde askılık yok.” demenize izin vermezler öğrenciler. En doğal yöntemlerle yapılmış askılık karşınızda! 🙂

en-pis-ogrenci-evleri-17

 

Kettle’da çay demleyen bu zeki öğrenci basit gibi görünse de hayata ne kadar farklı bir açıdan baktığını göstermiştir. 🙂

en-pis-ogrenci-evleri-19

Hey buzdolabı! Sen çalışmadığın zaman soğuk tutulamayacağını mı zannediyorsun? Öğrencide çözüm tükenmez. İşte kanıtı!

en-pis-ogrenci-evleri-20

Hani bazı takıntılı insanlar olur. ” O evde klozet yoksa ben gelmem” felan derler. İşte onlara böyle bir sistem uydurmak farz oldu. 🙂 Öğrenciler yılmadı yıkılmadı klasik tuvaleti kendi çabalarıyla klozete çevirdiler.

en-pis-ogrenci-evleri-21

 

Bu vantilatör emin olun zeminde yer olmadığı için tavandadır. 😀

en-pis-ogrenci-evleri-22

 

Rahatına düşkündür öğrenciler. Sabah uyandığı zaman öyle buz gibi suyla elini yüzünü yıkayamaz. İşte karşınızda akıllıca devir daim grubu..

en-pis-ogrenci-evleri-24

 

Nargile öğrencinin vazgeçilmezidir. Öğrencilerin icadı bu damacana nargile oldukça keyif verici olmalı..

 

en-pis-ogrenci-evleri-25

Bir kere içtiğiniz sallama çayı kullandıktan sonra ne yapıyorsunuz? Hemen çöpe sallıyorsunuz. Ama bakın öğrenciler ne yapıyor? Güneşte kurutup geri dönüşüm sağlıyorlar. Aynı poşeti tekrar kullanıyorlar.

en-pis-ogrenci-evleri-26

Tv’ni koyacak yer bulamıyor musun? Dert etme! Öğrenciler buna da el atmışlar.

en-pis-ogrenci-evleri-27

Düğmesi bozuk olan tv’yi sabitlemek için uygulanmış bu yöntem başarılı sonuç vermiştir. Bilginize 🙂

en-pis-ogrenci-evleri-28

Ne balkonu, ne de terası var öğrencilerin. Ne yapsınlar çamaşırları koridora germişler. Vayy canına arkadaş..

en-pis-ogrenci-evleri-30

Tek işlev gösteren eşyalar öğrenciler için hiç elverişli değil. Bakın alışveriş arabası ne güzel görevinin dışına çıkmış. Yaratıcı Türk gençliği! 🙂

http://youtu.be/g3xDxOG4su4

 

 

"Kendimden biyografik olarak bahsetmeyi sevmiyorum. Kim olduğumdan da öte neler katabileceğim değil mi önemli olan? Meselâ mutluluğun peşinde koşanlara tahtlarına yerleşmiş olan pollyanna'ya "azıcık doğrul" demelerini tavsiye etsem yaşantımla ilgili fazlaca şeyden bahsetmiş olurum kanımca..Çoğu zaman yazdıklarımda kimi zamanda sustuklarımda kendimim..Hüzün denizinde kürek çekenlerin yanından, çabalamadan akar gider benim sandalım. Melânkoli diyarında başıma takılan tacı toprak beni kucaklayana kadar devretmeye niyetim yok. İpleri dünyanın hakimiyetinde bulunan kukla olmaktan, elime geçen ilk makasla kurtuldum vesselâm.."

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir