Anneler Günü Hediyeleri

Bir Anne Atasözü Der Ki; Asılacak Perdeler Var

By  | 

İnsanoğlunun hayatta belli başlı kabusları ve fobileri vardır. E bu hayat size hep kolaylık gösterecek değil ya. Öyle şen şakrak, gülücüklerle, etrafa pozitif enerji saçıp yaşamak güzel tabi. 7 gün 24 saat insan moralli olacak değil elbette. Korkuları ve yapmaktan hoşlanmadığı zorlu sınavları olacak ki hayatın tadına varabilsin. Gönül ister ki lay lay lom geçsin ömür, toz pembe bir yaşam sürülsün, bana dokunmayan yılan bin yaşasın. Am öyle bir dünya yok işte arkadaşlar. Sevmeseniz de, hoşlanmasanız da hayatınızı zindan eden bir takım işler vardır ki  bu işlerden bazıları insanı deli eder, işkencenin kralıdır. Çok kolay gibi gözükse de insanı içten içe kemirir ve zayıflatır. Bu kadar kötü bahsettiğim andan aklınızdan birçok tahmin geçiyordur elbette. Ancak perde asmanın aklınıza geldiğinden şüpheliyim. Belki de başlıktan dolayı gelmiş olabilir. Hatta kesin gelmiştir. Şimdi durup bana “Perde asmakta iş mi be, ne hanım evladısın” dediğinizi duyar gibi gibiyim. Demeyin. Tabi dışarıdan yorum yapmak kolay. Hayatında hiç perde asmamış bir insan nereden bilebilir ki perde asmanın verdiği zulmü ve işkenceyi? Bir perde asanı en iyi bir perde asan anlar. Perde asanın perde asandan başka bir dostu yoktur! Özellikle uzun boyluysanız perde takmak kesinlikle sizin görevinizdir. Çırpınışlarınız, direnişleriniz, yalvarmalarınız asla sonuç vermeyecektir. O perdeler A-SI-LA-CAK!!

Her Şeyden Kaçabilirsin, Perde Asmaktan Asla!

anneler-gunu-hediyesi-2

Klasik bir gün değil mi mesela? Haftasonu tatilindesiniz ve öğlene kadar uyumuşsunuz. Keyifle yatağınızdan kalkacaksınız ve o cümleyi duyacaksınız, haftasonu keyfinizin içine eden o cümle annenizden gelir; Gel evladım, asılacak perdeler var! O an yer yarılsa da içine girmek istersiniz ama nafile. Söylene söylene takmak zorundasınızdır. Neticede anne yani. Anneniz olmasına da gerek yok, eşiniz de bu korkunç cümleyi kurabilir. Belki babaanneniz ya da anneanneniz de. Belki de komşularınız, akrabalarınız.. Gerçek olan şu ki hayatınızın sonuna kadar perde asmaya mahkumsunuz!

Perde asmaktan kaçış yok bari asarken bazı püf noktaları bilin. Öncelikle birit kullanmak avantajınıza olacaktır. Perde asma işlemi bittikten sonra hayvanca çekildiği takdirde o perde yeniden düşer ve siz o işkenceyi baştan yaşamak zorunda kalırsınız. İkincisi perde asarken mutlaka duvara yaslanın. Yaslanamıyorsanız bile bir yerden güç almaya çalışın. Çünkü eliniz havada olacağı için muhtemelen tek kolunuzu bir süre kullanamayacaksınız. Üçüncüsü perdeyi takarken kesinlikle düğmeleri atlamamaktır. Bu belki de en önemlisidir. Çünkü işiniz bittikten sonra annenizden gelebilecek “Bir sıra atlamışsın” cümlesi sizi son derece sinirlendirmeye yeter de artar bile. “Asmıyorum lan perde merde” diye hayıflanırsınız ama sonuç vermez. Yine asarsınız. Bu düzen hayatınızın sonuna kadar belli aralıklarla devam eder durur. Kısa boylu değilseniz, kız olsun erkek olsun fark etmez, asmak zorundasınız. Asmak istemeseniz bile astırırlar. Anneniz astırır, eşiniz astırır, akrabalarınız astırır, komşular astırır. Astırır da astırır.. En iyisi ne mi yapmak? Boynunuzu büküp kaderinize razı gelmek. Üzülmeyin kardeşlerim, abilerim, ablalarım..

anneler-gunu-hediyesi-1

Tüm perde astırmalarına rağmen annenize anneler günü hediyesi vermeyi unutmazsanız annenizi de sevindirebilirsiniz. Kim bilir, belki iyi bir çocuk olursanız anneniz size perde astırmaz. Gönlünüz el veriyorsa kendi asar. Vermiyor değil mi? Vermez tabi. O halde perde asmaya devam gençler..

22 yaşında, 44 yaşında hissediyor, mülayim, tipik bezmiş insan. Romantikmiş, üşengeçmiş, rahatmış. En sevdiği cümle; hallederiz. Çok terbiyelisin, en büyük sensin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir