Yaşam

Babaların Çocuklarına Kolayca Hazırlayabileceği Yemekler

By  | 

Babaların nadiren mutfağa girdiğini düşünürsek yaptıkları leziz yemeklerin, bildikleri püf noktaları nereden öğrendiğini de merak etmemek elde değil. Tüm babaların yapmakta uzman olduğu birkaç yemek mutlaka vardır. Çocuklarının acıktım isyanı üzerine evde yemek yapmaya kalkışan babaların yaptığı yemeklerin tadı da bir başkadır. Çocukların yemedikleri sebzeleri, meyveleri bile onlara sevdirmeyi başaran babaların pratik şekilde hazırlayabileceği birkaç tarifle karşınızdayız.

Babaların Elinden Yendiğinde Tadı Güzelleşen Yemekler

 

Fırında Ekmek Dilimleri

babalarin-cocuklarina-kolayca-hazirlayabilecegi-yemek-tarifleri-1

Üzerine peynir, domates ve sevdiğiniz yeşillikleri koyacağınız ekmek dilimini fırına birkaç dakika pişirdikten sonra afiyetle yiyebilirsiniz. Bu pratik ama lezzetli tarifte babaların yaratıcılıklarını kullanarak hazırladığı tatlar damakları şenlendiriyor. Dilerseniz meyvelerle de hazırlayabileceğiniz ekmek dilimleri çocukların da asla hayır diyemeyeceği yiyeceklerden.

 

Yumurta / Menemen

babalarin-cocuklarina-kolayca-hazirlayabilecegi-yemek-tarifleri-2

Kahvaltıların vazgeçilmezi yumurta babaların da çocukları için hazırladığı hem pratik en lezzetli tatlardan. Çocuklara sevdirmek için farklı süslemeler kullanmalarının yanı sıra leziz menemenleriyle adlarından söz ettirirler.

 

Sebze Tabağı

babalarin-cocuklarina-kolayca-hazirlayabilecegi-yemek-tarifleri-3

Çocukların yemekten hoşlanmadığı yiyeceklerin başında sebzeler gelir. Onlara sebzeleri sevdirmek için renkli tabaklar hazırlayabilirsiniz. Marul, havuç, peynir gibi lezzetlerle minik sevimli bir tırtıl yaratabilir ve çocuklarınıza sebze yedirmeyi başarabilirsiniz.

 

Puding

babalarin-cocuklarina-kolayca-hazirlayabilecegi-yemek-tarifleri-4

Çocukların en sevdiği tatlı olan pudingi biraz daha renkli hale getirmek için içerisine küçük şekerlemeler atabilir, pudingin arasına ince bir kek yaparak daha da lezzetli hale getirebilirsiniz.

 

Sosisli Milföy

babalarin-cocuklarina-kolayca-hazirlayabilecegi-yemek-tarifleri-5

En pratik ve görüntüsüyle de oldukça sevimli olan sosisli milföyü yapmak da çok kolay. Sosislerin üzerine saracağınız milföylerle ilginç bir görüntü oluşturabilirsiniz.

 

Marshmallowlu Elma

babalarin-cocuklarina-kolayca-hazirlayabilecegi-yemek-tarifleri-6

Çocuğunuzun elma yemesini istiyorsanız en sevdiği şekerleme olan marshmallow koyarak yemelerini sağlayabilirsiniz.

 

Hayvan Figürlü Makarna

babalarin-cocuklarina-kolayca-hazirlayabilecegi-yemek-tarifleri-7

Çocukların severek yiyeceği diğer tatlardan biri de makarna! Peki, makarnayı hayvan figürlü olanları seçerek onları daha da sevindirmeye ne dersiniz? Bu leziz tatlarla tabakta bırakılan makarna kalmayacak.

 

Limonata

babalarin-cocuklarina-kolayca-hazirlayabilecegi-yemek-tarifleri-8

Sağlıksız içeceklerin yerine ellerinizle hazırladığınız limonatayı çocuğunuza içirebilirsiniz. Biraz şekerle tatlandırdığınız limon suyunun içerisine elma, nane gibi farklı tatlar da ekleyerek daha leziz hale getirebilirsiniz.

 

Yılan Şeklinde Çilekli Tart

babalarin-cocuklarina-kolayca-hazirlayabilecegi-yemek-tarifleri-9

Çilek, krema ve kekin eşsiz uyumuyla hazırlanan tatlı çocukların hem eğlence kaynağı olacak hem de damaklarını şenlendirecek.

 

"Kendimden biyografik olarak bahsetmeyi sevmiyorum. Kim olduğumdan da öte neler katabileceğim değil mi önemli olan? Meselâ mutluluğun peşinde koşanlara tahtlarına yerleşmiş olan pollyanna'ya "azıcık doğrul" demelerini tavsiye etsem yaşantımla ilgili fazlaca şeyden bahsetmiş olurum kanımca..Çoğu zaman yazdıklarımda kimi zamanda sustuklarımda kendimim..Hüzün denizinde kürek çekenlerin yanından, çabalamadan akar gider benim sandalım. Melânkoli diyarında başıma takılan tacı toprak beni kucaklayana kadar devretmeye niyetim yok. İpleri dünyanın hakimiyetinde bulunan kukla olmaktan, elime geçen ilk makasla kurtuldum vesselâm.."

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir