İlginç Hediyeler

Ahşap Kutusunda Lüx Cezveli Kahve Seti

By  | 

Kahve kültürümüzün o denli parçası haline gelmiş ki, atasözlerinden sözcüklere kahvenin hayatımıza girdiği pek çok alan var. Mesela “kahvaltı” sözcüğü “kahve” ve “altı” sözcüklerinden türemiş ve biz bu sözcüklerden yine bulup çıkarmışız kahveyi:) Dilden dile söylentiler yayılmış kahve için. Misafirliğe gittiğiniz evde direk yöneltilir: ”orta mı olsun?” Sade, şekerli çoğu kez de orta isteriz kahvemizi ne de olsa bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardı değil mi:) Maksat ağzımız tatlansın, muhabbetimiz hoş olsun:)

Kendine has kahve öğütme ve pişirme yöntemleri nedeniyle diğer kahve türlerinden ayrılan güçlü bir tadı ve aroması olan bu Türk kahvesini bir de kendine has fincanında içmek isteriz ki onun da yeri ayrıdır.
Türk kahvesi, dünyadaki kahveler içerisinde “en ince” olarak öğütülen kahve. Diğer taraftan, kaynatılarak pişirilen tek kahve olarak da yine diğer kahveler arasında farklılığını ilan eder Türk kahvesi.

 

Brezilya ve Orta Amerika menşeili, arabica türü, yüksek kaliteli kahve çekirdeklerinden harmanlanan ve titizlikle kavrulan Türk Kahvesi, çok ince öğütülür, ne dersiniz bu lezzet belki de bundandır:)  Bir cezve yardımıyla su ve isteğe göre şeker ilave edilerek pişirdiğimiz kahveyi küçük fincanlarla servis yapar,içilmeden önce telvesinin dibe çökmesi için biraz bekleriz. Her şeyin bir adabı var değil mi:)

 

Kahve keyfinize keyif katacak bu harika cezve ve kahve fincanı seti size özel olarak ahşap kutusunda geliyor. Annenize hediye edebileceğiniz bu harika Ahşap kutusundaki lüks cezve ve fincan setine anneniz bayılacak.

 

Gelen misafirlerinize ikram edeceğiniz kahvenin lezzetine lezzet katacak olan bu şık fincanlar görsel sunum ile de misafirlerinizin adeta iştahını kabartacak:)

 

Bu şık cezve ve fincan setine anneniz gibi oturmaya gelen arkadaşları da bayılacak.

 

Lezzet birincil öğe olsa da sunumun güzel olmayan lezzetin ne çekiciliği kalır ki:)

 

 

Bu harika seti annenize hediye edin onu mutlu edin:)

Trabzon’lu ve tam bir Trabzon aşığı. Pire için yorgan yakma kabiliyetine sahip, fevri bir kişilik. Açık sözlülüğü her zaman başına bela olmuş, yanlışıyla doğrusuyla net bir karakter. Hak, hukuk ve adalet konularında oldukça hassas. Toplumsal olaylara karşı duyarlı. Otobüslerde yaşlılara yer vermiyorlar diye kavga edebilen ve haksızlık olduğunda hocaymış veya büyükmüş dinlemeden kavgaya girişebilen garip bir tip. Gülmeyi, eğlenmeyi, gezmeyi çok seven ve sıkıntıya hiç gelemeyen bir insan evladı. Tiyatro söz konusu olunca akan suları durdurabilen gözü kara bir kız çocuğu.

1 Comment

 1. parental security

  10 Aralık 2015 at 09:55

  Sayin yetkili,

  Hediyelik Cezveli Kahve Seti ariyoruz.
  Miktar 50.000 set.

  Bu konuda tekliflerinizi bekler,

  iyi calismalar dileriz.

  Yusuf Aktas

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir