Hoşgeldin Bebek Hediyesi

18. Yaş Günü Hatıra Eşyaları

By  | 

Sevdiğiniz biri için dönüm noktası olan bir doğum gününü kutluyorsanız, ona hatıra olarak saklayabileceği bir hediye vermek istersiniz. Bu hatıranın pahalı bir şey olması gerekmez ama onun ilgisini çeken bir şey olmalı. 18. doğum günü, gençlerin çoğunun birçok şey bekledikleri bir zamandır. Ortalığı sallayacak bir doğum günü kutlamasıyla birlikte neden onlara bu harika günü unutturmayacak bir hatıra vermeyesiniz? Bir doğum günü hatırası doğum günü hediyesinden farklıdır. Bazı manevi değerler taşımalı ve özel olmalıdır. Uygun ve benzersiz 18. doğum günü hatıra ürünleri bulmada sorun yaşıyorsanız size yardımcı olmak için buradayız. Biz sadece 18. doğum gününde verilebilecek bazı harika hatıra eşyası fikirleri vermeyeceğiz, aynı zamanda kendiniz yapabileceğiniz bazı doğum günü hatırası fikirleri de vereceğiz. Çünkü kabul edelim; el yapımı hediyeden daha değerli hiçbir şey yoktur.

18. Doğum Günü Hediyesi Olarak Koleksiyon ve Hatıra Eşyası

Fotoğraf Kolyesi

Bir fotoğraf kolyesi, bir kız için büyük bir 18. doğum günü hatırasıdır. 18 yaşını doldurduğunda, genç kızınıza veya yeğeninize verebilirsiniz. Bir doğum günü kızının siyah beyaz bebeklik fotoğrafı kolye için harika bir fotoğraf olur. Bu tür fotoğraf kolyesi yapmak için ihtiyacınız olan şeyler; minyatür kendinden yapışkanlı mini çerçeve, metal kolye ve güçlü bir yapıştırıcı. Bilgisayardan uygun bir fotoğraf taratın ve boyutunu küçültün. Fotoğrafın çıktısını alın ve metal kolyeye uyacak şekilde kesin. Kendinden yapışkanlı çerçeveye fotoğrafı yapıştırın ve çerçeveyi metal kolyenin üzerine yapıştırın. Gümüş bir zincire takın ve işte tamam! Büyüleyici fotoğraf kolye hatıranız artık hazır.

3 Boyutlu Hatıra Çerçevesi

Başka büyük 18. doğum günü hediyesi fikri ise 3 boyutlu hatıra çerçevesidir. Bu küçük ahşap bir kutudan yapılıp en iyi çocukluk anılarından bazılarını sergilemek için kullanılabilir. Doğum günü çocuklarının favori spor malzemelerinden, tatil kartpostallarına kadar önemli bir anlam taşıyan herhangi bir öğe yerleştirebilirsiniz. Zaman ayırıp monte ettiğiniz bu 3 boyutlu hatıra çerçevesinin geçip giden günleri hatırlatma gücü vardır. 3 boyutlu hatıra çerçevesini eski bir ahşap kutudan, mücevher kutusundan veya sağlam bir ayakkabı kutusu kullanarak yapabilirsiniz. Hatıra çerçevesinin içini boyayarak ya da renkli kumaş ve duvar kâğıdı şeritleri kullanılarak güzelleştirebilirsiniz.

Seyahat Kolajları

Çocuğunuzun ilk şehir dışı tatilini hatırlıyor musunuz? Umarım çocuğunuzda hatırlıyordur. Çoğu çocuk ilk şehir dışı gezisini belleğinde tutar. Bu anıları tekrar hatırlamak ve 18. doğum günlerinde gençlere hatıra hediye olarak sunmak güzel olmaz mıydı? Öncelikle bütün ıvır zıvırları kurcalayın ve o tatile ait bulabildiğiniz her şeyi ayıklayın. Eğer dikkatlice bakarsanız eski haritalar, uçak bileti, şeker ambalajları, fotoğraf ve kartpostallar gibi şeyler bulacağınızdan eminim. Herşeyi topladıktan sonra, bunları bilgisayarınızda tarayın ve hoş bir kolaj olarak düzenleyin. Kolajı büyütün, bastırın ve son olarak çerçeveleyin. Gezinin tarihini birkaç açıklama ile birlikte yazın.

Mozaik Fotoğraf Hediye Edin

Büyük duvar boyutlu fotoğraf mozaiği en iyi ve en dramatik 18. doğum günü hatıralarından biridir. Mozaik fotoğraf tek bir sanat eseri yaratmak için çok sayıda bireysel fotoğrafların mozaik şeklinde birleştirilmesiyle oluşturulur. Gencin en sevdiği anılarına ait bütün fotoğrafları tek bir mozaik fotoğraf oluşturmak için kullanabilirsiniz. Bundan daha hoş ne olabilir diye bir düşünün… Fotoğraf mozaiği yapmanızda size yardımcı olacak birçok web sitesi vardır. Mozaik fotoğraf birinin sonsuza kadar saklayabileceği en harika doğum günü hatıra hediyelerinden biridir.

Bunlar 18. doğum gününde hediye edebileceğimiz hatıra hediyelerinden bazılarıydı. Bir hatırat ömür boyu saklanır o yüzden vereceğiniz genç için olabildiğince kişiselleştirmeye çalışın. Gençler bu tarz hatıra eşyaları sevimsiz olarak nitelendirse bile, aslında aldıkları için oldukça mutlu oluyorlar.

1 Comment

  1. Anonim

    09 Ağustos 2016 at 14:55

    18. yaş günü bir insanın hayatındaki en önemli doğum günlerinden biri ve listenizde harika fikirlere yer vermişsiniz. Yıllar sonra bile o günü hatırlamak paha biçilmez olacaktır.